Апошнія навіны
Аляксандра Данішэўская
Аляксандра Данішэўская: золата Сусветных пляжных гульняў у Досе - самы значны рэзультат сезона
19:41
"З медалём павіншавалі ўжо многія: сябры, родныя. Не буду таіць, што золата Сусветных пляжных гульняў у Досе - самы значны рэзультат у сезоне", - сказала Аляксандра Данішэўская.
Фота з архіва АБФФ
Маладзёжная зборная Беларусі згуляла ўнічыю з Кіпрам у адборачным раўндзе футбольнага ЧЕ-2021
18:36
Гульня праходзіла на стадыёне "Амохастас" у Ларнацы. У першым тайме беларусы пераважна абараняліся, фактычна не стварыўшы небяспечных момантаў каля варот сапернікаў.
Сцяпан Шпак, Аляксандра Данішэўская і Ганна Стральцова. Фота НАК Беларусі
Сцяпан Шпак выйграў серабро Сусветных пляжных гульняў у Катары
11:31
Сцяпан Шпак лічыўся адным з фаварытаў спаборніцтваў і, упэўнена правёўшы ўсе тры спробы, у другой паказаў лепшы рэзуьтат - 59,2 м.
Фота з архіва
Беларускія барцы выйгралі два медалі прадстаўнічага турніру ў Якуцку
09:00
У ліку саіскальнікаў узнагарод былі пераможцы, прызёры алімпіяд, чэмпіянатаў свету і кантынентальных першынстваў.
Аляксандра Сасновіч. Фота з архіва Беларускай тэніснай федэрацыі
Аляксандра Сасновіч уступіла ў першым матчы асноўнага раўнда Кубка Крамля
Учора 17:42
У першым сэце беларуска адчувала праблемы на сваёй падачы, чым яе саперніца і скарысталася. У другой партыі гульня выраўнавалася.
Фота НАК Беларусі
Аляксандра Данішэўская выйграла золата Сусветных пляжных гульняў у Катары
Учора 15:27
Самай паспяховай для беларускі стала другая спроба. Спартсменка выканала скачок на 49,5 м. Канкурэнткі не змаглі перасягнуць гэты вынік. Бронзавы медаль выйграла яшчэ адна беларуска - Ганна Стральцова (49 м).
Валейбалісты салігорскага "Шахцёра" абыгралі "Будаўніка" ў матчы чэмпіянату Беларусі
Учора 11:08
Залогам поспеху "гарнякоў" сталі дзеянні ў нападзенні і якасныя падачы. Самым рэзультатыўным іграком "Шахцёра" стаў Вячаслаў Чараповіч, які набраў 14 ачкоў. У "Будаўніку" найбольш плённа ў атацы згулялі Сяргей Антановіч і Аляксей Комар. У абодвух па 9 пунктаў.
Фота news.ru
Створаны аргкамітэт па падрыхтоўцы беларускіх спартсменаў да Алімпіяды-2020 у Токіа
11 Кастрычнік, 19:30
Старшынёй аргкамітэта назначаны намеснік прэм'ер-міністра Ігар Петрышэнка, яго намеснікамі ў аргкамітэце - міністр спорту і турызму Сяргей Кавальчук і памочнік Прэзідэнта па нацыянальнай бяспецы, выконваючы абавязкі першага віцэ-прэзідэнта Нацыянальнага алімпійскага камітэта Віктар Лукашэнка.
Фота ФХБ
Хакеісты "Дынама-Маладзечна" абыгралі "Металург" у матчы чэмпіянату Беларусі
11 Кастрычнік, 19:09
Другая дваццаціхвілінка прайшла без закінутых шайбаў. У трэцім перыядзе форвард "Дынама-Маладзечна" Арцём Волкаў паспяхова атакаваў вароты сапернікаў - 2:2.
У час матчу. Фота МФК "Сталіца"
Мінская "Сталіца" перамагла "Тулон" і датэрмінова выйшла ў элітны раўнд міні-футбольнай Лігі чэмпіёнаў
11 Кастрычнік, 17:19
Ігрок мінскай каманды Алег Гарбенка вызначыўся ўжо на 9-й хвіліне сустрэчы. Праўда, праз дзве хвіліны Махамед Жуад выраўнаваў лік.